Je nagels voortdurend bedekken met een laagje (gel)lak? Op de Holistik redactie zijn we daar een tijdje geleden mee gestopt. Wij lakken onze nagels tegenwoordig eigenlijk alleen nog maar bij speciale gelegenheden. En dan het liefst met toxic free polish.
Gifvrije nagellak: wel de kleur, niet de kater
Een paar maanden geleden adviseerden we je om zo nu en dan een adempauze voor je nagels in te lassen. Dit artikel werd massaal door jullie aangeklikt. Blijkbaar zijn we niet de enigen die zich afvragen of elke dag je nagels lakken wel zo verstandig is. Nagellak bevat namelijk allerlei chemische stoffen die via je nagels je lichaam binnendringen. Eén van die stoffen is trifenylfosfaat, ook wel bekend als TPHP. Deze chemische stof zorgt er voor dat plastic hard wordt, maar nog wel flexibel blijft. Die eigenschap maakt het tot een ideaal ingrediënt voor nagellak. Wat we best een beetje griezelig vinden aan TPHP is dat deze stof via je nagels binnen 10 uur tijd je lichaam binnendringt en je hormoonhuishouding kan verstoren. Reden genoeg om A) minder nagellak te gaan gebruiken en B) te kiezen voor toxic free nagellak. Gelukkig zijn er allerlei toffe nagellakmerken waaruit je kunt kiezen. Deze 2 merken gebruiken wij graag:
1) Acquarella
Je zou het niet verwachten, maar in de woestijn van Arizona is een nagellak op waterbasis ontwikkeld. De gortdroge stad Tucson is de geboorteplaats van het natuurlijke merk Acquarella. De nagellak van dit merk is helemaal vrij van gifstoffen en bovendien helemaal vegan. Extra points! Vrolijk worden wij van de 64 (!) verschillende kleuren. Daar kunnen we nog heel wat seizoenen mee vooruit. En het fijne van deze lak is dat ie nagenoeg geurloos is en je je nagels dus kunt lakken waar je maar wilt. Deze nagellak op waterbasis werkt overigens iets anders dan traditionele nagellak. Waterbasis nagellak droogt anders op. De lak voelt al snel droog aan, maar is onder het droge oppervlak nog “nat”. De lak geeft dan niet af, maar het duurt nog zo’n 6 uur voordat de waterbasis lak helemaal droog is. Lak je nagels daarom 15 tot 20 minuten voor je gaat slapen zodat de lak de hele nacht goed kan drogen.
2) SOPHi

Natuurlijke remover


Mis nooit meer iets van Holistik!
Schrijf je in voor onze newsletter & never miss a single story.Ja, houd mij op de hoogte!
Tekst: Esther van der Veer
1) 






